הרצאות וקורסים בתחומי תרבות ורוח

מבוא לזן בודהיזם. מהו הזן ומהם העקרונות המייחדים את הזן. מי היה בודהה. תרבות ואמנות, היסטוריה, פילוסופיה של תורת הזן. מדיטציית הזן - ZAZEN, מורי הזן וכתביהם. להיות תלמיד זן, זן בישראל.

פילוסופיה כאתגר של פשטות ועמקות - על אפשרויותיו של האדם מהו האדם ומהם אפשרויותיו – זהו הנושא העיקרי של הקורס. הפילוסופיה והחיים נפגשים בכל תחום של פעולה אנושית. השאלות העמוקות אינן כלואות במגדל השן ובספרות התאורתית. הן מציבות לכל אדם באשר הוא אדם ללא הבדל של מין גזע גיל או צבע אתגר שקט של עמקות ובהירות המחשבה. בקורס נדון בסוגיות ושאלות כגון: מהי הפילוסופיה, כיצד היא רלוונטית לחיינו, סוגיית גוף ונפש, מושג המוות, הזמן ומושג השינוי. סוגיית ההפלות, פרדוקסים ומבוכים, אמונה וידיעה, החיפוש אחר העוצמה, פילוסופיה ואמנות, פילוסופיה והתפתחות רוחנית ועוד נושאים מעניינים ככל שתאפשר לנו מסגרת הזמן.

קורספר - מסע לסיפור הקצר. מטרת הקורס ליצור ולהנות משיח בין תחומי (אמנותי, סיפרותי, פסיכולוגי, פילוסופי) שנקודת המוצא שלו הם סיפורים קצרים, אגדות ומשלים ממיטב סופרי העולם והארץ. בכל מפגש יקבלו המשתתפים צילום של סיפור קצר או קטע ספרותי אחר ויתבקשו לקוראו לפני המפגש. אורחינו יהיו ברנרנד מלמוד, לואי חורחה בורחס, פלאנרי אוקנור, אלבר קאמי ועוד סופרים וסופרות רבים וטובים.

מי קורא שירים לאט - מפגש עם שירים מיוחדים. סדנה יצירתית לכתיבת סיפורים, שירים, וקטעי פרוזה המבוססת על יישום עקרונות של אמנות הלחימה והזן לתחום של היצירה הספרותית.

סדנה לכתיבה יוצרת . סדנה לכתיבת סיפורים, שירים וקטעי פרוזה המבוססת על יישום העקרונות של יצירתיות יישומית, האינטליגנציה הגופנית והזן לתחום של היצירה הספרותית.

על המרצה: עופר כהן, מ.א בפילוסופיה, ב.א בפסיכולוגיה ומדעי המחשב, דאן 6 מוסמך מיפן בנינג'יצו ומורה לטאי צ'י. מחבר הספרים, "טאי צ'י ועוד אוצרות", "מי קורא שירים לאט". בתהליכי כתיבה מתקדמים של הספרים: "במחשבה קדימה – פרקים בחשיבה ישומית", "ניהול כאמנות לחימה", "לא להיות קורבן", "מה חשוב", "הגנה עצמית לנשים", מחבר מאמרים רבים, עורך האתר www.tai-chi-book.com , מאמן, מרצה ויועץ.

להזמנת הרצאה או קורס
הצוק הכחול
במחשבה ישומית קדימה
8809109-052
info@think-kadima.com